George SnipesStaff Advisergeorge.snipes@scouting.org
Braydon S.Lodge Chieflodgechief@nguttitehen.org
Scott SkeesLodge Adviserlodgeadviser@nguttitehen.org
Vaughn R.Vice Chief of Membershipvicechiefmembership@nguttitehen.org
Austin P.Western Nation Chiefwesternnationchief@nguttitehen.org
Brady T.Vice Chief of Administrationvicechiefadmin@nguttitehen.org
Nate S.Lodge Treasurerlodgetreasurer@nguttitehen.org
Isabella L.Lodge Secretarylodgesecretary@nguttitehen.org
CJ M.Central Nation Chiefcentralnationchief@nguttitehen.org
Brandon HayesWestern Nation Adviserbrandon.hayes@nguttitehen.org
Denise BoazAssociate Lodge Adviser for Membershipdenise.boaz@nguttitehen.org
Kent BurtonAssociate Lodge Adviser for Administrationkent.burton@nguttitehen.org
Brian GlanzCentral Nation Adviserbrian.glanz@nguttitehen.org
Angel MattinglySecretary Adviserangel.mattingly@nguttitehen.org
Casey LasleyTreasurer Advisercasey.lasley@nguttitehen.org
Clarissa AliffCommunications Adviserclarissa.aliff@nguttitehen.org
Grayson L.Spring Pow-Wow Chair Adviser – John Larkin
Austin R.Training ChairAdviser – Scott Skees
Mason E.Winter Banquet ChairAdviser – Lexi Benton
Megan L.Fall Fellowship ChairAdviser – Denny James
Evie S.Unit Elections and Camp Promotions ChairAdviser – Rick Daniel
Dylan S.Brotherhood ChairAdviser – Thomas Frost
Anthony H.Vigil ChairAdviser – Scott Skees
Seth D.Print Publications ChairAdviser – Rebecca Skees
VacantDigital Media ChairAdviser – James Metcalf
Katie L.Content Creation ChairAdviser – Pending Appt.
VacantDiversity, Equity, and Inclusion ChairAdviser – Pending Appt.
Kiara W.Ceremonies ChairAdviser – Chris James
Dylan Y.Awsu Netopalis Chapter ChiefAdviser – Thomas Frost
Elliot H.Culinary ChairAdviser – Amanda Bradley
Ben C.Four Fires Chapter ChiefAdviser – Chris Mattingly
Atlas D.Elangomat ChairAdviser – Chuck Oliver
Jay D.Seneca Chapter ChiefAdviser – Jim Grice
Dex G.Ordeal Operations ChairAdviser – Chuck Oliver / Brian Glanz
Jesse J.Tseyedin Chapter ChiefAdviser – Denny James / Paul Holcomb
Preston K.Ceremonies ChairAdviser – Michael Knight
Cullen L.Culinary ChairAdviser – Matt Morehead
Jackson P.Elangomat ChairAdviser – Danny Ball Jr
Bram L.Ordeal Operations ChairAdviser – Gabe Jones / Tim Petit
Kaden T.Twin Buffalo Chapter ChiefAdviser – Jennifer Towery
Bram L.Iron Feather Chapter ChiefAdviser – John Larkin
Pending ElectionWapiti Chapter ChiefAdviser – Barry Sanders
Jay S.Trading Post ChairAdviser – Chris Mattingly